
-
Ryusuke
2023-11-21 16:35
いつも興味深いトピックをシェアいただき、ありがとうございます。

-
Ryusuke
2023-11-21 16:34
У этого пользователя нет текстового комментария

-
Keiko
2023-11-21 13:56
У этого пользователя нет текстового комментария

-
Ray
2023-11-21 08:25
У этого пользователя нет текстового комментария

-
Takahiro
2023-11-21 03:56
У этого пользователя нет текстового комментария

-
Hiro
2023-11-21 01:55
У этого пользователя нет текстового комментария

-
takahiro
2023-11-19 08:59
I had a lot of great discussion with Apechi-san about the news on the updated report about the war between Israel and Hamas which I read though Jiji press.
I also had a lot of discussion based on the Topic on Replying to Order request of Business English with her. I could manage to reply to the two questions stated in warm-up.
And I could reply to some questions related to Business e-mail part, which she asked me.
I enjoyed the lesson.

-
Kazu
2023-11-19 07:56
У этого пользователя нет текстового комментария

-
takahiro
2023-11-18 08:38
First of all, I was late to join the lesson, because I made misunderstanding of the starting time of the lesson. I will check the starting time of the lesson not to repeat the same mistake.
I had a lot of discussion based on the Topic on Asking for better terms of Business English with her. I could manage to reply to two questions related to negotiation tactics stated in coffee break based on my knowledge and experience which I got in the past.
I enjoyed the lesson.

-
Lucas
2023-11-18 05:55
У этого пользователя нет текстового комментария