
-
takahiro
2023-12-30 06:33
I had a lot of discussion based on the Topic on Acknowledgement of Order of Business English with Apechi-san. I replied to the question stated in Making an Order summary of Learning Goals. And I could conduct an role play with her based on scenario stated in Oral Practice.
In addition, I had a lot of discussion with her about the news that Russian forces simultaneously attacked cities across Ukraine on December 29.
I enjoyed the lesson.

-
Shinsei
2023-12-30 02:26
У этого пользователя нет текстового комментария

-
Naoko
2023-12-30 01:26
丁寧にきちんと指導してもらってよかった。

-
Yuichi
2023-12-27 03:55
У этого пользователя нет текстового комментария

-
Keiko
2023-12-27 01:56
У этого пользователя нет текстового комментария

-
yasu
2023-12-26 09:04
У этого пользователя нет текстового комментария

-
Henry
2023-12-26 07:56
У этого пользователя нет текстового комментария

-
Kyoya
2023-12-26 02:27
У этого пользователя нет текстового комментария

-
Jumpei
2023-12-26 01:56
У этого пользователя нет текстового комментария

-
takahiro
2023-12-23 08:58
I had a lot of discussion based on the Topic on Acknowledgement of Order of Business English with Apechi-san. I could manage to reply to the question stated in Warm-up.
I could also reply to some questions which she asked based on Business e-mail.
I learned some expressions for acknowledging an orders through Learning Goals.
I enjoyed the lesson.